Šķiedrbetona grīdas

Šķiedrbetons  jeb fibrobetons ir mākslīgi veidots kompozīts materiāls, kura sastāvā ir betons un šķiedras.

Šis materiāls ir ieguvis jaunu vērienu un tā izmantošana strauji pieaug tā pozitīvo īpašību dēļ. 

Pievienojamās šķiedras var būt: polipropilēna, poliamīda, tērauda, stikla, polimēra, akrila, neilona, poliestera, kokvilnas, azbesta, stiklašķiedras, ogļšķiedras, karbonšķiedras.

Dzelzsbetona plātnes

Dzelzsbetona plātnes ir betona plātnes kuras pastiprinātas ar armatūras sietu,

kurš palielina betona plātnes stiprības īpašības.

Javas grīdas

Šāda veida grīdas parasti izmanto zem segumiem. Sausā cementa java tiek izgatavota pēc noteiktas receptes, izmantojot CEM I 42,5 cementu, ūdeni un augstas kvalitātes skalotas smilts pildvielas. Javas masai pievieno polipropilēna šķiedras, nevēlamu rukuma plaisu novēršanai. Tās izgatavošana notiek uz vietas objektā un padota tieši uz iestrādes vietu, izmantojot speciālu kompresoriekārtu ar piespiedu tipa maisītāju. Estrich iestrādes tehnoloģija garantē augstas precizitātes virsmu, kas ir svarīgi, uzklājot visdažādākos grīdu segumus- flīzes, linoleju, parketu, mīkstos segumus. Estrich grīdas kalpo kā izlīdzinošs slānis virs pamatbetona, pārseguma plātnēm vai izolācijas kārtas.  Grīda nav papildus jāizlīdzina ar pašizlīdzinošiem maisījumiem.

Terrazzo grīdas

Terrazzo grīdas - šīs ir  ar dimantu diskiem mehāniski  uzpulētas betona grīdas,

atklājot betona rupjās pildvielas radot grīdas rakstu.

Šo grīdu priekšrocības ir augsta nodilumizturība, ilgmūžība un betona plātnes spīdums,

šādām grīdām berzes pretestība palielinās pat līdz 400 %.

Putubetona un polistirolbetona grīdas

Polistirolbetons un Putubetons pazīstams daudzus gadus. Galvenās īpašības: ugunsizturīgs Broof (t1) pēc PN-EN13501-5:2006, spēja slāpēt trokšņus, zema siltuma vadība un samērā liela spiedes izturība līdz 1.7 Mpa , blīvums 350-600kg/m3, ieklāšanas biezums 50-1000mm. Šo īpašību dēļ to galvenokārt pielieto plakano jumtu slīpumu izveide līdz 15°, nelīdzenu pārseguma konstrukciju līdzināšanai, ka arī vislabākais pielietojums ir zem grīdu konstrukcijām, lai nosegtu uzstādītus inženierkomunikācijas tīklus.

Keramzītbetona grīdas

Keramzītbetons ir vieglbetons. Šāda betona priekšrocības ir maza tilpummasa un laba skaņas izolācija. Keramzīts ir dabīgs materiāls, kas ražots no māliem. Galvenās īpašības ir: ugunsizturīgs A1 klase (t.i. nedegošs), labs siltuma un skaņas izolātors.Pievienojot tam noteiktu cementa daudzumu, veidojas masa ar blīvumu no 350-600 kg/m3, kas ļauj pielietot šo masu rekonstruējamās un jaubūvējamās ēkās, kur nepieciešams viegls un ugunsizturīgs, izlīdzinošais materiāls. 

Pulētas betona grīdas

Pulētas betona grīdas – tas ir inovatīvs grīdās apstrādes risinājums gan jaunam grīdām,  gan vecam, kas ļauj uzlabot industriālas betona grīdas īpašības:  palielināt kalpošanas laiku(ilgmūžību), atvieglot grīdas kopšanu, uzlabot virsmas cietību un blīvumu(tuvu granītam), uzlabot telpas apgaismojumu. Īpaši paredzēts telpām, kur ļoti intensīvs noslogojums no tehnikas un cilvēkiem.

Betona ceļi un laukumi

Valčbetons jeb ar veltni blīvēts betons (saīsinājums no angļu valodas – RCC (roller compacted concrete).  Tā ir inovatīva ceļu seguma ieklāšanas tehnoloģija, kas apvieno betona stiprību un ilgmūžību ar iespējām ieklāt segumu, izmantojot asfalta ieklāšanas tehniku – RCC tiek ieklāts ar standarta asfaltbetona ieklājējiem un sablīvēts ar veltņiem. Salīdzinājumā ar klasisko betonu RCC maisījums ir sausāks un bez nosēduma. RCC segumiem ir ievērojams būvniecības izmaksu ietaupījums (vidēji tie ir 10-30%), tā iemesla dēļ, ka RCC ir ieklājams vienā biezā kārtā bez stiegrojuma un bez ievērojamiem sagatavošanas darbiem un veidņiem. RCC segums spēj uzņemt lielas koncentrētas slodzes bez deformācijām; tas iztur ļoti augstas un zemas temperatūras (neveidojas rises) un uz šāda seguma praktiski neveidojas bedres.